Eesti kunst haigete laste heaks. Lastefond korraldab oksjoni

Eesti kunst haigete laste heaks

SA TÜ Kliinikumi Lastefond korraldas 17. novembril 2016 Radisson Blu Hotel Olümpias heategevusliku tuluõhtusöögi, millega tähistati 16. sünnipäeva. Eesti kunst mis oksjonil müüdi tõi teraapiaid vajavate laste toetuseks pea 6000 eurot.

Kohapeal viidi läbi heategevuslik kunstioksjon. Viimane läks üle ootuste hästi, sest helded sünnipäevakülalised soetasid enampakkumiselt Eesti kunstnike ja disainerite loomingut kokku 5855 euro eest.

“Veendusime taaskord, et meie head partnerid, kellega koos soovisime oma sünnipäeva tähistada, on tõepoolest väga suure südamega inimesed ja ettevõtted! Meil on siiras heameel, et meie teed on nendega ristunud ja saame üheskoos raskelt haigeid lapsi aidata,”

on Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar kõigile sünnipäeva tuluõhtusöögil osalenutele südamest tänulik.

Kunstnikud kes toetasid teraapiaid vajavaid lapsi:  Helen Valk-Varavin, Tanel Veenre, Rugi, Wooch, Lisa Kröber, Wooden Lifestyle, Soma, Anneli Kaasik, New Vintage by Kriss, Paavo Käämbre, Meru, Kamille Saabre, Epp Maria Kokamägi ning Merli Siff.

kunstioksjon, Kamille Saabre, lillemaalid, eesti kunst
Eesti kunst, sealhulgas Kamille Saabre maal mis Lastefondi oksjonil müüdud sai tõi teraapiaid vajavate laste toetuseks kokku pea 6000 eurot.

Kokku kogus lastefond oma sünnipäevaaktsioonidega ligi 11 000 eurot. Lisaks tuluõhtusöögil osalenutele andsid sellesse oma panuse 18. novembril Vanemuise teatris ooperit «Carmen» nautinud inimesed, 14. novembril protsendipäeva korraldanud ettevõtted ja nende külastajad ning oksjonikeskkonnas osta.ee Eesti disainerite ja kunstnike loomingut soetanud pakkujad.

Aasta heategija tiitli pälvisid Opus Online ja Selver, aasta sotsiaaltöötaja tiitli kliinikumi sotsiaaltöötajale Helve Maripuule ja aasta kohaliku omavalitsuse tiitli Väätsa vallale, teatas lastefond. Eripreemiaga tunnustati Bigbanki. Aasta heategija tiitliga soovitakse tänada ja tunnustada ettevõtet või ettevõtteid, kes on andnud lastefondi vahendusel märkimisväärse panuse haigete laste abistamisse.

Kogutud annetusega toetab lastefond haigeid lapsi, kes vajavad oma haiguse tõttu erinevaid teraapiaid (hipo-, tegevus-, muusika- või füsioteraapiat). Hetkel toetab fond selles kaheksat last kokku ligi 22 000 euroga aastas.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid Eesti-üleseid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kolme miljoni euroga.

Kokuvõte artiklist: http://www.lastefond.ee/lastefondist/uudised/pressiteade-tuluohtusook-toi-haigetele-lastele-ligi-10-000-eurot/

laste aluspesu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.