Eluringid ja elu ringid

Elu ringid toovad mind ikka ja jälle motiivideni mida varem juba kasutanud olen. Üheks selliseks kujundiks on arbuus. Tema täius, mahlakus ja vitaalne värv kisub mind taas ja taas endaga kaasa.

Esimene maalitud arbuus valmis aastal 2006 Zürichis. See oli aasta, kus inimfiguuridelt fruitidele üle kolisin. Põhjus oli pragmaatiline – ma ei leidnud uues linnas endale inimmodelle ja otsisin oma messitsile uut väljundit.

Kõik algas mu magamistoa akna all kasvavast aprikoosipuust, kust hommikul päiksesoojasid vilju noppida sai. Neid pehmeid ja karvaseid vilju käes hoides sündiski esimene viljamaal ja kasvas seeriaks ja kireks mis mind siiani maha pole jätnud.

Taasi arbuusi juurde. Sealsamas aprikoosipuu all sündis ka see arbuus, mis hiljem endale ka Zürichis kodu leidis ja siiani seal “happily ever after” elab.

Akrüül lõuendil, 100 x 100, 

Kaheksa aastat. Elu oma keerutuste ja ringidega on toonud mu  Eestisse.

Taaskord sügis ja taaskord arbuus. Nüüd näen teda hoopis teises valguses. Veel küpsemana ja veel elavamana.

Arbuus ei ava oma sisu mulle seekord nii lihtsalt kui Zürichis, kus pea sama suur maal valmis kõigest ühe päevaga. Järgnevatel päevadel sean uuesti ja uuest sammud poodi, et järgnev pirakas modell koju tirida.

Seekorsde arbuusi maalimiseks kulus viis arbuusi ja paar nädalat. Sündis selline maal.

“Eluringid” Akrüül lõuendil 150 x 120.

Kuigi arvasin, et maal on valmis jäi põue rahulolematus. Eriti selgeks sai see siis, kui maal mõne aja me diivani kohal mu testimise seinal rippunus. Tausta värv ajas mu meele mõruks ja mõjus küpse vilja taga toorelt.

Võtsin maali seinalt ja viisin tagasi molbertile.

Taust tumedaks. Ka vilja ennast tuli pintsliga suskida, sest muutes tausta muutub kogu maal.

Nüüd tuleb pildi mõte paremini esile. Vili on täis jõudu ja vitaalsust mis temas ringleb. Nagu elu. Ringleb võimsalt, kandes meid ühest kohast teise, küpsetades meid nii kaua kuni me valmis saame!

Kui see oleks viil sinu elust, siis kas su eluringid oleks mahlased ja küpsed?

2 thoughts on “Eluringid ja elu ringid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.