“Õiest viljani” Kamille Saabre vilja- ja lillemaalid Kochi Kohvitoas

 Vilja- ja lillemaalid

Sügis. Pole paremat aega tagasivaateks. Enne kui tuleb uus kevad tuhandete kärsitute õitega on hea minev aasta kokku võtta. Mõtiskleda. Vaadata, mis see aasta su salve pani. Kas sa kasvasid. Kuidas kasvasid. Millises suunas kasvasid?

Selliste mõtetega saigi Kochi Kohvituppa üles vilja- ja lillemaalide näitus. Sooja supi või koogiga (valikus ka gluteeni- ja laktoosivaba) end kosutades saad mu maale vaadates just oma kasvamise ja küpsemise mõtteid mõelda.

Minu kokkuvõttev mõte oli selline:

Mõte sünnib südames. Kasvab. Küpseb. Valmib viljaks ja läheb ringlusesse. Käib käest kätte. Veereb läbi sadade inimeste elust. Lähedaste ja kaugete omast. Igaüks saab temast ampsu. Suutäiest hakkab idanema uus vili haukaja südames. Kuid südamevili süües ei kahane. Ta kasvab iga ampsuga suuremaks. Et siis võimsa ja küpsena sinu juurde tagasi veereda. Ring saab täis. Kõik, mis liikvele lükkad, jõuab sinu juurde tagasi. Magus, hapu, kibe või maitsetu. Sina tead.

Kui sulle mõni maal eriliselt meeldima hakkab, siis võta ühendust. Toon sulle su lemmikmaali paariks päevaks proovida. Nii saadparemini otsustada kas see on ikka päris sinu maal.

Näitus jääb avatuks Kochi Kohvitoa lahtioleku aegadel kuni 6. novembrini 2017

turvatoolid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.