Kunstnik Kamille Saabre CV eesti keeles. Elulugu

Kamille Saabre. Vabakutseline kunstnik

Kamille Saabre

(kodanikunimega Zingg)

Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige.

Kamille Saabre (sünd 1970) on õppinud Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti erialal mille lõpetas Bakalaureuse kraadiaga aastal 1995. Aastal 1994 õppis vahetusüliõpilasena Rohode Island School of Designis USAs. Kamille on elanud ja töötanud vabakutselise kunstnikuna nii NYC kui Zürichis.

Saabret iseloomustavd minimalistlikult lihtsad, kuid jõulised motiivid igapäevaelust. Viimastel aastatel on ta keskendunud lillede ja viljade maalimisele. Need on lähivaated detailidele, võimendatuna monumetaalsete mõõtmeteni. 

Kamille Saabre eesmärgiks ei ole kopeerida loodu ilu, vaid tiivustada vaatajat äratama argipäeva pettumustes uinunud iha süütu, puhta ja ideaalse järele.
Kuigi maalidelt ei leia inimfiguure, räägivad need siiski inimesest ning sellest mis nende südamel ja hingel.

Kamille värvipaletile lisab hoogu poolakast vanaisa, türklasest vanaema, egiptlasest isa, eestlasest ema ja šveitslasest mees. Kõigist neist värvidest ja kogemustest sünnib Kamille Saabre looming.

Kamille on esinenud näitustel nii Eestis kui ka Itaalias, Soomes, Ameerikas, Shveitsis. Aastal 2019 esindas Eestit Rahvusvahelisel Pekingi Bienaalil.

2017 aastal portreteeris ETV sari “Meie inimesed” Kamille Saabret. VAATA FILMI

Kamille näituste ja maalide kohta avaldatud artiklid Eesti ajakrjanduses.