Maalitud sidrun. Täiuslikult ümar ja täis ebatäiust

Maalitud sidrun.

Ma pole teab mis geomeetria fänn. Tavaliselt jätavad kolmnurgad, ringid või ristkülikud kunstis mu südame puudutamata. Vaatamata sellele on geomeetrial minu maalides suur tähendus. Mulle meeldib kui selge ja ideaalne vorm on looduse poolt mudida saanud. Nagu see maalitud sidrun. Täiuslikult ümar, täis ebatäiust. Selge ja kindla struktuuriga ja samas kordumatult kaootiline. Just millegi sellise poole püüdlen. Et elus oleks kindel alus ja püsiv struktuur ning samal ajal koosneks iga tükike kordumatust osast. Selline “looduslik” geomeetria on põnev, kordumatu, täiuslik ja ilus.

All on lisatud fotodele jäädvustatud maalitud sidruni sünnilugu. Ma olen pühendunud kiht-kihilise maali austaja. Kihtidena maalides ei hakata maalimisega ühest nurgast peale ja ei liiguta teise kuni maal valmis. Vaid maalitakse kiht. Lastakse see kuivada. Maalitakse uus kiht. Lastakse taas kuivada jne. Sellise tehnikaga jäävad värvid üksteisest läbi kumama. Maalile tekib sügavus. See omakorda tekitab tunnet “nagu päris”.

Ma maalin akrüülide, mitte õlivärvidega. Õlivärv kuivab kaua. Selleks, et kihtidena maalida, tuleb oodata kihtide vahel päevi, mõnikord lausa nädal. Seni aga kuivab mu modell. Akrüülvärv kuivab kiirelt, samas käitub ja mõjub õlivärvile väga sarnaselt. Sidruni maal on maalitud neljale ruudukujulisele lõuendile. Teisi minu viljamaale ja nende hindu näed SIIN

tollivormistus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.