Tutti Frutti Toompea lossis

Tutti Frutti

Kamille Saabre maalid Toompea lossi kunstisaalis

15. oktoobril kell 12.30 avas Laine Randjärv Toompea lossi kunstisaalis Kamille Saabre maalide näituse “Tutti Frutti”

Väljapanek portreteerib õisi ja vilju nende erinevatel küpsusastmetel. Maalid ei kopeeri loodu ilu, vaid tiivustavad nägema erinevate eluetappide värvirikkust.

Kamille Saabre maalid Toompea lossi kunstisaalis annavad positiivse ja värviküllase elamuse, ütleb Riigikogu aseesimees Laine Randjärv:

„Kamille Saabre maalid Toompea lossi kunstisaalis toovad esile läbi kunstniku meisterlike pintslitõmmete meid ümbritseva looduse loomuliku ilu viljade ja õite erinevate arenguettetappide kaudu. Koloriitsed maalid näitavad loodusliku ilu sündi ja muutumist, mis sisendab vaatajas sisemist hingelist kindlustunnet just läbi ilumeele,“ ütles Randjärv. Ta lisas, et positiivsele arengule suunatud mõttemaailma vajame eriti praeguses maailma keerulises olukorras. (Loe artiklit)

Kamille Saabre oma maalide kohta: 

Ma ei maali toitu. Ma ei maali ka lilli mitte. Maalin inimeseks küpsemise protsessi. Seda protsessi, kus meie enda külvatud seemnest hakkab kasvama vili või õis. Ehk on lihtne märgata, et ma midagi idanema panen “suurte” asjadega. Asjadega elus, mis on justkui verstapostid. Näiteks laste sünd, esimene armastus ja muu tähtis. Kuid kuidas on “väikeste” asjadega?

Panen tähele oma igapäeva toimetustes, et mind ei ole oma elus tihti kohal. Olen nii hõivatud väikeste “multitaskimisega”, et ma ei panegi tähele mida ma tunnen, mõtlen või veel vähem mida ma külvan. Mind ei ole hetkedes kohal, sest ma ei näe, et nende “väikeste” hetkedega külvan tegelikult seemne. Minu väljakutse on õppida “singletaskima”. Kui teen süüa, siis mõtlen söögist ja kui räägin telefoniga, siis mõtlen sellele inimesele ja ei tegele millegi muuga. Selleks pean teadlikult hetke peatama. Sama moodi peatan ma hetke oma maalidel.

Tahan sind mõtlema panna, mida külvad ja milline vili sellest kasvama läheb. Tiivustan sind leidma mu maalide seast üks vili või lill, võtma ta endaga kaasa ja mõtlema “väikestes” hetkedes sellele, kas külvan seemneid mis mu lemmik vilja küpsetavad?

Kamille Saabre maalid Toompea lossi kunstisaalis jääb avatuks 14. novembrini 2014. Vaata fotosid näitusest

Artiklid:

SWISS-BALTIC CHAMBER OF COMMERCE SBCC Newsletter

kultuur.err.ee

goodnews.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.