Kadrioru kunstimuuseum valib mu maalid väljapanekule “Küllus ja kaduvus”

Kadrioru kunstimuuseum. “Küllus ja kaduvus”

Kuigi olen sündinud majas mis asub KUMU sissekäigu kõrval, pole ma isegi mitte unistanud sellest, et mu maalidel võiks asja olla Kadrioru mõnda lugupeetud muuseumisse. Ema käekõrval olen sadu kordi lapsena imetlenud Kadrioru kunstimuuseumi nii seest kui väljast. Seekord aga õnnestub mul rippuda tema väärikal seinal kahe maaliga.

21. jaanuaril 2017 avatakse Kadrioru kunstimuuseumis väljapanek Soome ja Baltimaade kogude natüürmortidest pealkirjaga “Küllus ja kaduvus” kus minu kaks maali “Südameasjad” ehk tikker ja mustsõstar koha on leidnud.

Aktuaalse kaamera näituse kajastust telepildis näed SIIN

Madalmaade, Itaalia ja Prantsuse 17. ja 18. sajandi meistrite lillebukette, puuviljakorve, elegantselt kaetud hommikusöögilaudu ning jahitrofeesid kujutavad kompositsioonid on sajandeid paelunud vaatajaid maalitehnilise meisterlikkuse ja allegooriliste alltekstidega. 

Kõrvutades 17.–18. sajandi Lääne-Euroopa natüürmorte nüüdiskunsti teostega laiendab näitus vaikelu retseptsiooni ning loob võimaluse kõrvutada ja võrrelda vaikeluga seotud teemade ja märksõnade (küllus, kaduvus, tarbimine) arengut Euroopa kunstikultuuris ja vaimulaadis läbi viie sajandi. Ajaloolise vaikelu meistritest on esindatud Willem Claesz. Heda, Pieter Claesz, Hans van Esseni looming. Eesti kaasaegsetest kunstnikest eksponeeritakse näitusel Lauri Sillaku, Aarne Maasiku, Tõnis Saadoja, Toomas Kalve ja Kamille Saabre teoseid.

Näituse tutvustust täismahus loe Kadrioru Kunstimuuseumi lehelt

Väljapanek on avautd 21. jaanuar 2017 – 14.mai 2017 .

Kadrioru kunstimuuseum on avatud K 10.00–20.00; N–P 10.00–17.00

Piletiinfo

Neid minu kahte maali eksponeerib Kadrioru kunstimuuseum näitusel “Küllus ja kaduvus”.

turvatoolid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.